Anasayfa » Genel » Kredi Veren Finans Şirketleri

Kredi Veren Finans Şirketleri

Gelişen dünyanın, aynı zamanda gelişen bir ekonomiye sahip olduğunu söylemek mümkündür. Bu gelişime yak uydurabilmenin en iyi yollarından birisi ise şüphesiz paradır. Bu unsuru sağlamak için her birey, çeşitli alanlarda hizmet vermesinin yanında çeşitli ticari adımlar da atmaktadır. Atılan ticari adımlarda bazı insanlar, ekonomisini destekleyip yükseltebilirken, bazıları da o kadar şanslı olamayıp çeşitli ekonomik sıkıntı ve bunalımlar geçirmektedir.
İkinci statüye sahip insanların, durumlarını rahatlatmak, ayağa kalkmasını sağlayabilmek için günümüzde pek çok banka önemli rol üstlenmektedir. Oluşturdukları çeşitli kredi imkânlarıyla, kişi ekonomisine destek olmak amaçlanmıştır. Taşıt kredisi, emlak kredisi, ihtiyaç kredileri gibi, farklı faiz oranlarına sahip olan çeşitli kredi paketleri oluşturulmuştur.

Bireysel Kredi  Veren Finans Şirketlerinin Şartları

Ancak bu bankaların, kendilerini güvence altına almak adına çeşitli şartları vardır. Bu şartlar, her kuruluşa göre değişiklik gösterebilmektedir. Dolayısıyla herkes, bankaların sağlamış olduğu bu olanaklardan faydalanamamaktadır. Özellikle bankalar platformunda adı kara listede olanlar, düzensiz borç ödemeleri yapanlar veya banka puanlama sistemi olan KBB puanı düşük olan kişiler, bu hizmetlerden yararlanamamaktadır. Bu nedenle, kişiyi ekonomik yönden desteklemek için, piyasada birçok bireysel kredi veren finans şirketleri mevcuttur.
Bireysel kredi veren finans şirketleri, acil nakit ihtiyacı olan veya emlak, taşıt gibi kredi seçeneklerinden yararlanmak isteyen kişilerin odak noktası olmuştur. Bu şirketler kişiye, olabildiğince hızlı ve güvenilir bir şekilde yardım etmeyi amaçlayarak, ekonomisine destek olmayı hedeflemektedir.

 


Bünyesinde, ekonomi alanında pek çok uzman barındırmaktadırlar. Çalışma politikası itibariyle, öncelikle kişinin ekonomik durumu analiz edilir ve ona uygun kredi seçeneği belirlenir. Daha sonra belirtilen kredi, yine yapılan ekonomik analize göre taksitlendirilerek, kişiye sağlanmış olan kredinin, kişi tarafından rahatça ödenebilmesi amaçlanır.
Bireysel kredi veren finans şirketleri, ayrıca bir danışmanlık görevi de üstlenerek, kişiye tam anlamıyla ihtiyacı olan hizmeti sunmaktadırlar. Ödemelerini geciktiren, çeşitli sebeplerle avukatlık veya icralık gibi olumsuzluklara sahip kişilerin izlemesi gereken yol haritası da bu hizmeti veren finans şirketlerince üstlenilen bir roldür. Bankalardan kredi kullanamayan kişilerin, kredi kullanımında büyük paya sahip olan KBB puanlarının nasıl artırılabileceği konusunda da çeşitli danışmanlık hizmeti üstlenmesi bakımından önemli bir yere sahiplerdir.

Söz konusu hizmeti sağlayan finans şirketleri sayesinde, kişinin, ayrıca birden fazla kredi hizmeti alabilmesi mümkündür. Bunun için kişiye önceden tahsis edilen kredinin ödeme planlamasına bakılır. Bu durumda kişinin, ödemelerinde herhangi bir sorun yaşamamış olması gerekmektedir.
Bir problemi bulunmayan kredi kullanıcısı, kendisine hizmet veren finans şirketi aracılığı ile bankadan herhangi bir red cevabı almadan, gerek duyduğu ikinci bir krediyi de alması mümkün olur. Ayrıca bu şirketler, kişinin kullanmak istediği kredinin gerekli olan yasal takibini de izleyerek kişinin zamandan da tasarruf etmesini sağlar. Bu yüzden bireysel kredi veren finans şirketleri, kişiler tarafından en çok tercih edilen seçeneklerinden biri olmuştur.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Hakkında Kredi Danışmanı

Buraya Bakabılırsınız

Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Yatırım amaçlı veya kullanmak amaçlı alınan konutların karşılığında yüklü nakit çıkışı gerçekleşmektedir. Nakit teminatı olmayan …

12 yorumlar

 1. Benim 2 bin tlye ihtiyacim var yardımci olurmusunuz ?

 2. Kredi kullanamıyorum destek ve bilgi rica ediyorum

 3. devlat memuru yum acil krediye ihtiyacım var

 4. Acil 5000 liraya ihtiyac var nasil aliyoruz on odeme varmi

 5. kredi kullanamıyorum yardım edin lütfen

 6. Çok acil, krediye ihtiyacım var

 7. Kredi kartimdan dolayi kredi alamiyorum yardimci olur musunuz? 15 bine ihtiyacim var kredi karti borcumu kapatacagim

 8. Çok acil nakite ihtiyacaim var zor durumdayim

 9. Acil 15000 TL ye ihtiyacım var.ssk lı çalışıyorum.Ankara da oturuyorum

 10. Devlet memuruyum tüm borçlarımı kapatıp tek bi yere borcum olsun istiyorum bunun içinde 120bin tlye ihtiyacım var. Maaşım dışında eşimden emekli maaşlarım toplam gelirim aylık 5200 civarında. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz

 11. Esnafım vergim bir yılı doldurmadığı için kredi alamıyorum.Aylık 6000 gelirim var.yardımcı olursanız sevinirim

 12. Merhaba yapıkredide gecikmesiz yapılandırma kredisi kullandım bunun erken ödemek istiyorum fakat bankalardan bu krediyi kapatacak kredi alamıyorum toplam 13 bin tl kredi işimi görüyor bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

,